Info
o projektu

Nemovitost
s velkou hodnotou

Provozní budova Vodárny je od roku 2002 památkově chráněný objekt, původně vlastněný českými drahami. Jedná se o významnou ukázku železniční technické stavby nepostradatelné pro chod významného vlakového nádraží.

Historie
a rekonstrukce domu

Nemovitost
s příběhem

Budova vodárny z konce 19. století byla využívána k plnění parních lokomotiv vodou a nachází se téměř naproti hlavní budově nádraží Praha-Vršovice, se kterou je nově propojena pěším podchodem. Obě tyto budovy reprezentují mnohotvárnost železniční architektury a stavitelství své doby. Rekonstrukce hlavní budovy z roku 2008 dokazuje, že spojit historické hodnoty a úctu k tradici s potřebami současné doby je možné. I to je naším cílem.

Nemovitost
s mnoha funkcemi

Objekt Vodárny během své historie sloužil také jako kanceláře, dílny, kasárny i jako obytný dům pro hlavní budovu Vršovického nádraží. Obytným zůstal až do roku 2007, po kterém byl vybydlen a nadále chátral.

Nemovitost
a její využití

Naší ambicí je citlivá rekonstrukce domu se zachováním a rehabilitací původních řemeslných detailů v jejich dobovém provedení. Chceme Vám nabídnout kvalitní moderní bydlení a skvělé životní podmínky spojené s bezprostředním dotykem historie.

16

bytů

3

Podlaží

2024

ROK
DOKONčení